Dni Języków Obcych

W dniach 11.06 i 12.06.2018r. w Samorządowej Szkole Podstawowej im Polskich Noblistów w Nowym Folwarku realizowany był projekt edukacyjny Dni Języków Obcych. Głównym celem projektu było propagowanie wśród uczniów idei nauki języków obcych, motywowanie uczniów do nauki języków, a także propagowanie kultury danego obszaru językowego, rozwijanie autonomii w uczeniu się języka obcego, jak również uświadomienie uczącym się roli i znaczenia znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie. Istotne jest, aby wdrażać nowe formy nauki języków obcych i stworzyć możliwość zaprezentowanie umiejętności uczniów z różnych dziedzin w połączeniu z językami obcymi. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny, odbywa się każdego roku. W ramach tego projektu nasza szkoła nawiązuje współpracę z instytucjami pozaszkolnymi.

W tym roku zaprosiliśmy do współpracy dzieci z grupy „Kreciki” z Przedszkola Publicznego nr 6 „Pszczółka Maja” z Wrześni. Po uroczystym powitaniu gości przez panią dyrektor S. Czarnecką oraz organizatorów Dni Języków Obcych - panią N. Grześkowiak i panią I. Chudzińską, dzieci zostały podzielone na 5 grup i „otrzymały” swojego opiekuna - jednego z uczniów naszej szkoły. Na boisku szkolnym czekało na gości mnóstwo zdań do wykonania. Efektem prawidłowo wykonanych zadań były puzzle, które po złożeniu w sali językowej, dały obrazek królowej Elżbiety II. Był też poczęstunek dla dzieci i wspólna zabawa na szkolnym placu zabaw. Wszystkie podejmowane w ramach projektu działania służą promowaniu wiedzy m. in.: o kulturze, literaturze, filmie, muzyce, historii, polityce obszarów anglo- i niemieckojęzycznych. W tym roku w ramach DJO uczniowie mogli wziąć udział w różnorakich konkursach: quizie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, Kalamburach i Łamańcach Językowych, w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, konkursie plastycznym pt: ”Tower Bridge” i „Brama Brandenburska”.

Wszystkim konkursom towarzyszyło mnóstwo emocji i radości; zarówno organizatorzy jak i współzawodniczący ze sobą uczniowie nauczyli się czegoś nowego. Projekt przyczynił się do podniesienia poziomu nauczania, zwiększenia zainteresowania uczniów nauką języków obcych; młodzieży i dzieciom dał możliwość rozwijania i prezentowania swoich umiejętności. Za rok kolejne Dni Języków Obcych - już dziś zapraszamy!

Spis przyborów szkolnych do kl. I na rok szkolny 2018/2019

- 2 bloki rysunkowe kolorowe

- strój gimnastyczny w woreczku

- 2 bloki rysunkowe białe

- kolorowe długopisy

- 2 bloki techniczne kolorowe

- pastele

- 1 blok techniczny biały

- 2 zeszyty w wąskie linie

- 1 blok rysunkowy duży

- 2 zeszyty w kratkę

- kredki „ Bambino” ( nie drewniane)

- brudnopis

- kredki ołówkowe

- segregator

- 2 ołówki i 2 długopisy

- teczka na gumkę

- linijka, gumka, temperówka

- nożyczki, klej biurowy

- pędzel 12 i 20

- plastelina

- farby plakatowe i ściereczkę - 2 szt.

- Wycinanki

- zeszyt do słówek ( mały ) w kratkę do korespondencji z rodzicami

Religia: „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” – karty pracy

Księgarnia Św. Wojciecha – Ks. J Szpet

Wychowawcy:

Katarzyna Antkowiak

Anna Ławniczak

Apel podsumowaujacy

15 czerwca podsumowaliśmy pracę podczas roku szkolnego w formie tradycyjnego apelu w holu szkoły. Wręczono nagrody dla dwóch najlepszych uczniów, dla Samorządu Uczniowskiego oraz sportowców. Podsumowano także liczne konkursy.

Nagrodzonych było wielu, co widać na załączonym zdjęciu.

Informacja nt. „Programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2017-2020 dla Gminy Września” realizowanego w roku szkolnym 2018 finansowanego całkowicie ze środków budżetowych Miasta i Gminy Września

Informujemy, że w dniu 21 czerwca 2018 r.( czwartek), Przychodnia „ EDICTUM” Sp. z o.o. zaprasza na drugą dawkę szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy i innych nowotworów w obrębie narządów moczowo – płciowych oraz głowy i szyi dziewczynki urodzone w 2006 roku, zameldowane na terenie Miasta i Gminy Września.

Szczepienia odbędą się według poniższego harmonogramu:

1. W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1

ul. Szkolna 1,62 – 300 Września

w godzinach : 13:30-15:00

1. W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3

ul. Kosynierów 32 , 62-300 Września

w godzinach : 15:30-17:00

W tym terminie mogą zgłaszać się na pierwszą dawkę szczepienia również dziewczynki z rocznika 2006, które z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogły zostać zaszczepione w terminie 23 maja 2018 roku.

WAŻNE!

• Na szczepienie proszę zabrać książeczkę zdrowia córki.

• Dziewczynki przychodzą na szczepienie pod opieką osoby dorosłej.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepienia można uzyskać od realizatora programu szczepień EDICTUM Sp. z o.o ul. A. Mickiewicza 31 60-835 Poznań od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 61 847 04 54.

Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy zeszyt lektur

W bieżącym roku szkolnym tradycyjnie zorganizowano całoroczny konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur w klasach 1-3 SP. Do zadań uczestników należało sporządzenie krótkiego opisu książki oraz przełożenie jej na język plastyki. Organizatorki i jurorki, czyli panie Małgorzata Jakubowska oraz Julianna Hauke, przyznały następujące nagrody:

kat. kl 1-2 SP

I m-ce: Natasza Izdebska i ex aequo Oliwia Kubicka

II m-ce: Paulina Rzepka

III m-ce: Olga Zarębska

kat. kl. 3 SP

I m-ce: Natalia Nowicka

II m-ce: Hanna Mylka.

Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone podczas apelu. Dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki otrzymają także wszyscy pozostali, którzy podjęli się tego całorocznego trudu.

Gratulujemy!!!