Dzień wiosny w naszej szkole

21 marca w naszej szkole powitaliśmy wiosnę radośnie, hucznie i kolorowo. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się I Wiosenny Przegląd Talentów. Uzdolnieni uczniowie prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Dominowały taniec, muzyka, pokazy sportowe i gimnastyczne, ale nie zabrakło też recytacji, plastyki, a nawet teatru. Wyniki rywalizacji poznamy w przyszły piątek podczas uroczystego apelu.

Talenty 2019

W poniedziałek, 18 marca, laureatki naszego szkolnego konkursu recytatorskiego wystąpiły podczas Prezentacji Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września „TALENTY – 2019”. Dziewczyny zaprezentowały się wspaniale, a Wiktoria Pigłowska z klasy 5b zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Dni Kultury Irlandzkiej 2019

7 marca, na zaproszenie p. N. Grześkowiak, naszą placówkę odwiedził rodowity Irlandczyk-James Mc Sherry, który przybliżył uczniom tradycję i kulturę Zielonej Wyspy. Na spotkaniu z gościem uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o Irlandii, zapoznali się z irlandzkim tańcem i sportem, a także nauczyli się kilku zwrotów używanych potocznie w języku angielskim.

Tradycyjnie jak co roku, z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka- patrona Irlandii, w naszej szkole odbyły się różne konkursy oraz przeprowadzone zostały lekcje kulturoznawcze .

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie najciekawszego kapelusza irlandzkiego skrzata „leprechauna”. W tym konkursie zwycięzcą został Kacper Chmielecki z klasy IV a.

Dla uczniów klas VII, VIII oraz 3 gim odbył się konkurs wiedzy o Św. Patryku i Irlandii. Każdą z klas reprezentowały dwie osoby , które musiały rozwiązać test. Najlepszy okazał się duet męski z klasy 3B gim w składzie: Jakub Klimczak i Damian Tymiński.

W poniedziałek 18 marca b.r. uczniowie mogli przyłączyć się do świętowania Dnia Św. Patryka, ubierając się na zielono lub przypinając koniczynki. Największą pomysłowością dotyczącą stroju wykazała się uczennica z klasy IV c- Sylwia Gwiżdż.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo szczęścia w kolejnych konkursach o Irlandii (i nie tylko)! Happy St.Patrick’s Day!

E-Dziennik

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com