Patron 2019 – podsumowanie projektu

W dniach 7-18 października w naszej szkole odbywały się konkursy w ramach projektu Patron 2019. Były on preludium do nadchodzącego Święta Patrona i zadań klasowych z nim związanych.

Uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach utrwalających i pogłębiających wiedzę o Noblistach i czasach, w których żyli:

- turniej wiedzy o patronie (dla klas 4-6 i 7-8)

- konkurs plastyczny "Projekt okładki do wybranej książki noblisty" (również w dwóch kategoriach wiekowych)

- konkurs "Ilustracja do wiersza noblisty w formie prezentacji multimedialnej bądź filmu w programie Movie Maker"

- dyktando z wykorzystaniem tekstu autorstwa noblisty (dla klas 4-6 i 7-8)

- konkurs – przebranie za noblistę.

Zwyciezcy wszystkich konkursów zostaną nagrodzeni podczsas uroczystosci z okazji Swieta patrona.

Oto wyniki rywalizacji:

Turniej wiedzy o patronie

I miejsce: klasa 5a

II miejsce: klasa 6b

III miejsce: klasa 4

I miejsce: Julia Goździewicz, klasa 7b

II miejsce: Julia Mazurek, klasa 8a

III miejsce: Martyna Jędraszak, klasa 8b

Konkurs plastyczny "Projekt okładki do wybranej książki noblisty"

I miejsce: Blanka Marczak, klasa 5b

II miejsce: Konstancja Nowak, klasa 6a

III miejsce: Weronika Osmałek, klasa 6b

wyróżnienie: Bartosz Gajda i Zuzanna Turz, klasa 5a

kl. 7-8

I miejsce: Julia Haller, klasa 8b (2 prace)

II miejsce: Emilia Szczepańska, klasa 7b

III miejsce: Martyna Izdebska, klasa 8a

Konkurs "Ilustracja do wiersza noblisty w formie prezentacji multimedialnej bądź filmu w programie Movie Maker"

I miejsce: Bartosz Garczyk i Joel Karbowiak, klasa 5a

wyróżnienia:

Martyna Zielińska i Melania Lisiak, klasa 6a

Filip Trubacz, Antoni Piechnik i Tymoteusz Marczak, klasa 5b

Jacek Hałas, klasa 8b

Igor Rewers, klasa 5c

Dyktando z wykorzystaniem tekstu autorstwa noblisty

I miejsce: Zofia Unrath, klasa 5a

II miejsce: Zofia Gorzelańczyk, klasa 6a

III miejsce: Martyna Witczak, klasa 5c

I miejsce: Maria Piechnik, klasa 8b

II miejsce: Joanna Dąbek, klasa 7b

III miejsce: Maja Zalas, klasa 8b

Konkurs – przebranie za noblistę.

Drużynowo:

I miejsce: klasa 5c

II miejsce: klasa 7a

III miejsce: klasa 4

Wyróżnienia indywidualne: Kacper Chmielecki 5a, Mikołaj Niedzielski 8b, Zuzanna Benc- Śniegowska 5c, Tomasz Krawczyk 5c, Natan Zimny 5c, Karol Adamczak 5c, Maria Kulińska 5a.

Olga Tokarczuk - laureatką Nobla i naszą patronką

Olga Tokarczuk, wybitna polska pisarka, eseistka i poetka, otrzymała Nagrodę Nobla za 2018 rok (przyznaną w roku bieżącym) za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". To tematyka i główna oś powieści "Bieguni", jednej z najwybitniejszych w dorobku autorki.

Tym samym Jej nazwisko z ogromną radością wpisujemy na listę Polskich Noblistów - patronów naszej Szkoły.

Pamiętajmy - jesteśmy w tej wyjątkowej sytuacji, że lista ta jest otwarta i każdego roku ktoś może ją uzupełnić. Może pewnego dnia będzie to któryś z naszych uczniów?

"PoczytajMy!" w Przedszkolu w Psarach Polskich

14 października Klub Czytelniczy działający w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego programu "PoczytajMy!" przeprowadził zajęcia czytelnicze w Przedszkolu Niepublicznym "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Maluchy wysłuchały dwóch opowiadań z najnowszej książki o przygodach Słodziaków. Następnie uczestniczyły w minikonkursie sprawdzającym rozumienie zaprezentowanego tekstu oraz w zabawach ogólnorozwojowo-ruchowych do dźwięków piosenek. Pokolorowały również obrazki. klub Czytelniczy otrzymał od dzieci i ich opiekunek przepiękne podziękowanie za udział w projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Więcej informacji i zdjęć na profilu FB Przedszkola.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Szambelan oraz p. N. Grześkowiak przygotowali uroczystą „Galę Oskarową”, która była „transmitowana” prosto z Los Angeles (czyt. pomieszczenie pana woźnego), pełna była muzycznych niespodzianek oraz niesamowitych zwrotów akcji. Wszyscy pracownicy naszej placówki otrzymali w tym dniu nagrody - specjalnie przygotowane, spersonalizowane notatniki, które na pewno przydają się do pracy w szkole. Były też życzenia dla wszystkich nauczycieli, nauczycieli-emerytów, pracowników administracji i obsługi szkoły, jak i uczniów, którzy również w dniu swojego święta otrzymali prezent - dzień bez sprawdzianów i kartkówek.

Zaproszenie na bal

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0-V Szkoły Podstawowej na Bal Świętych. W programie film o św. Filipie Neri, wspólna modlitwa i zabawa. Karty zgłoszeniowe można otrzymać u ks. Grzegorza:)

E-Dziennik

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com