Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymuje natomiast możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

W przedsięwzięciu wzięli  udział, już po raz drugi, uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Folwarku. Program realizowany był w wybranych modułach:

- klasy I-III „Poznajemy zawody w miejscu pracy”

- klasy IV-VI „ Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”

- klasy gimnazjalne „Pracownik- przedsiębiorca- przedsiębiorstwo”.

Uczniowie odwiedzili: Gabinet Stomatologiczny w Marzeninie, Firmę Bifood w Psarach Polskich, Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Ziemniaczanego w Stawie, Redakcję Wiadomości Wrzesińskich, Stację Uzdatniania Wody , Piekarnię Glanc w Witkowie, Radio Września, Krispol i Aligator, Inalfę oraz Drukarnię Wydawnictwa Kropka.

Koordynatorami programu były panie:  K. Antkowiak, M. Kmieciak- Wiśniewska oraz J. Hyżorek. Na uwagę zasługuje fakt, że za udział w ubiegłorocznej edycji programu Szkoła Podstawowa w  Zespole Szkół w Nowym  Folwarku otrzymała wyróżnienie dla najaktywniejszej szkoły w Polsce oraz pamiątkową statuetkę.

 

 

Otwarta Firma-Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 -podsumowanie

Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który trwał od 16 do 22 listopada. W tym czasie uczniowie naszej szkoły (przy współpracy rodziców) zwiedzili wiele firm i instytucji w swojej okolicy. Zdobyli nową wiedzę i doświadczenia w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw oraz poznali nowe zawody.

 

W tym roku szkolnym (2015/2016:

 - uczniowie klas I-III nauczania wczesnoszkolnego poznali zawody w takich miejscach jak: Poczta Polska we Wrześni, Trans Złom, Gminny Ośrodek Kultury Kołaczkowo oraz Nadleśnictwo Czerniejewo, Leśnictwo Słomówko

  - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej udali się do następujących firm: Oskar AGD RTV, Szpital Powiatowy we Wrześni, Farma Urody- Gabinet Kosmetyczny w Nowym Folwarku, Komenda Powiatowa Państwowej  Straży Pożarnej we Wrześni oraz Komenda Powiatowa Policji we Wrześni

 - uczniowie klas 1-3 gimnazjum odwiedzili takie przedsiębiorstwa: Alligator Polska Sp. z o.o., Matex oraz Blum Polska Sp. z o.o.

Koordynatorem ŚTP w naszej szkole była p. M.Kmieciak-Wiśniewska.

Więcej informacji nt. poszczególnych działań znajduje się w zakładce Aktualności.

Odebraliśmy nagrodę w Warszawie

Fot. Artur Hojny

 

13 listopada 2015 r. uczestniczyliśmy w uroczystej Gali OTWARTEJ FIRMY w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014. Byliśmy jedną  z 10 najaktywniejszych szkół podstawowych w Polsce (http://www.otwarta-firma.junior.org.pl/upload/File/OF2015/Najaktywniejszeszkoy-20141.pdf).

Uroczystość miała miejsce w Warszawie, w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu.

Szkołę podczas uroczystości reprezentowali koordynatorzy Grażyna Kobus-Jędrzejewska, Katarzyna Antkowiak oraz uczniowie Adam Dżendżera i Filip Woziński.

Ciekawostką jest też fakt, że nasze opinie o programie Otwarta Firma zostały opublikowane na stronie internetowej organizatora – Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości (adresy: http://www.otwarta-firma.junior.org.pl/pl/uczniowie-o-programie i http://www.otwarta-firma.junior.org.pl/pl/nauczyciele-o-programie).


G. Kobus-Jędrzejewska

 

 

Z wizytą u stomatologa

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasa Ia  szkoły podstawowej udała się na wycieczkę do Wrześni do stomatologa. Celem wycieczki było poznanie zawodu dentysty w związku z  projektem „Otwarta firma”.  Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała nam o swojej pracy.  Dowiedzieliśmy się, że aby wykonywać ten  zawód  trzeba się wiele uczyć. Pani dentystka pokazała nam wszystkie nowoczesne urządzenia, które umożliwiają leczenie chorych zębów. Mogliśmy wszystkiego dotknąć i zobaczyć, na czym polega ta trudna praca. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powinniśmy dbać o zęby, jak je pielęgnować i jaka dieta jest właściwa dla zdrowia naszych zębów. Na koniec otrzymaliśmy po pięknej kolorowej książeczce na temat higieny jamy ustnej oraz pastę do zębów. Podziękowaliśmy za ciekawe i pouczające spotkanie i mamy nadzieję, że być może kiedyś ktoś z nas zostanie lekarzem.

Otwarta firma – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

 

Za nami tydzień wycieczek do lokalnych firm w ramach programu „Otwarta Firma”, gdzie realizowaliśmy wybrane treści – wymagania szczegółowe podstawy programowej na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W dniach 17-23 listopada 2014, kiedy to trwał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, klasy 1-3 SP, poznając zawody w miejscu pracy, odwiedziły Country Club w Nowym Folwarku oraz Gabinet Dentystyczny pani lek. stom. M. Piskorskiej-Gorzelańczyk we Wrześni.

Uczniowie klas 4-6 skupieni na poznawaniu przedsiębiorstw w najbliższej okolicy wybrali się do Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz firm Krispol i P.H. Autolack we Wrześni.

Klasy gimnazjalne szukając zależności: „Pracownik – przedsiębiorca – przedsiębiorstwo” gościły w Panasonic Energy Poland S.A w Gnieźnie oraz w firmie Kosłom Koczorowscy Spółka Jawna we Wrześni.

Aktualnie uczniowie pracują nad omówieniem i podsumowaniem projektu. Opracowują w różnych formach zebrane informacje, wykazując się przedsiębiorczością i inwencją twórczą. Wkrótce w holu szkoły pojawi się wystawa prac uczniów, a materiały opracowane przez nich w wersji elektronicznej zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

„Otwarta firma” – program współtworzony przez nauczycieli, rodziców, przedstawicieli firm i uczniów, stał się ważnym wydarzeniem w naszej szkole udokumentowanym otrzymaniem  certyfikatów. Koordynatorem szkolnym jest p. Grażyna Kobus-Jędrzejewska.

Prezentacje przygotowane przez uczniów:

KRISPOL

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com