Kolejką do wiedzy

5 października dzieci z oddziałów przedszkolnych z SSP w Nowym Folwarku pod opieką pańL. Szarolety i A. Szymańskiej wyruszyły na wycieczkę do Wrześni. Celem wyjazdu było wychowanie patriotyczne i obywatelskie, czyli poznanie najbliższego dzieciom miasta, jego historii i ciekawych miejsc. Główną atrakcją wycieczki był przejazd z Nowego Folwarku do Wrześni kolejką dla dzieci. Przedszkolaki zwiedziły rynek i najbliższe ulice, poznały historię dzieci wrzesińskich, obejrzały pomniki Dzieci Wrzesińskich i Marii Konopnickiej, Ratusz, Muzeum Dzieci Wrzesińskich, miejsce kolejki wąskotorowej. Z okien kolejki podziwiały miasto ,stare kamieniczki, park, ulice. Ukoronowaniem wyjazdu była zabawa na placu zabaw w Parku. Dzieci pełne wrażeń na długo zapamiętają tę wycieczkę do Wrześni.

Wyjazd do Biblioteki Publicznej i spacer małych regionalistów

29 listopada dzieci z naszych oddziałów "0" pod opieką wychowawców i nauczyciela bibliotekarza odwiedziły po raz kolejny Bibliotekę Publiczną we Wrześni. Uczestniczyły w zajęciach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dodatkową atrakcją wyjazdu był spacer po mieście szlakiem Dzieci Wrzesińskich i Marii Konopnickiej, co wzbogaciło wiedzę dzieci o historii Małej Ojczyzny oraz o literaturze.