O XVI Święcie Teatru w prasie i mediach

Święto Teatru na Prowincji to ogólnopolska impreza organizowana co roku  przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Dzieci Wrzesińskich. W maju odbyła się jego kolejna, szesnasta już edycja. O Święcie piszą media z całej Polski, doceniajac nasz wkład w szerzenie idei edukacji teatralnei i  kulturalnej nie tylko w naszym lokalnym środowisku, ale również w całym kraju. Poniżej zamieszczamy linki do artykułów w sieci, zapraszamy rownież do lektury materiałów zamieszczonych w czasopisamach tradycyjnych, które były patronami medialnymi przedsięwzięcia.

 https://nowawrzesnia.pl/index.php/powiat/wrzesnia/item/6209-podsumowanie-16-edycji-swieta-teatru-na-prowincji-galeria-wyniki

 

http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/nowy-folwark-to-wszystko-dla-mlodziezy-chcemy-motywowac-do,5113069,artgal,t,id,tm.html

 

https://www.wrzesnia.pl/strona-3399-nr_20_z_16_maja_2019_r%29_a.html

 

http://www.wolterskluwer.pl/czytaj/-/artykul/dyrektor-szkoly-patronem-medialnym-swieta-teatru-na-prowincji

 

http://wrzesnia.naszemiasto.pl/tag/swieto-teatru-na-prowincji-2019.html

 

https://www.wrzesnia.pl/aktualnosc-1-1070-tit4_Swieto_Teatru_na_Prowincji.html

 

https://www.nowawrzesnia.pl/index.php/kultura/item/6127-swieto-teatru-na-prowincji-czyli-swieto-lokalnej-kultury

 

https://wrzesnia.info.pl/artykul/marta-tadli-chorzowska-aktorka-na-gali-swieta-teatru-na-prowincji

 

https://wrzesnia.info.pl/artykul/milosnicy-teatru-zjechali-sie-do-psar-polskich

 

http://przemiany.gniezno.pl/szkola-odczarowuje-pojecie-prowincjonalnosci-teatrem-niedaleko-wrzesni-swietuja-lokalnosc-kultura/

Zakończyło się XVI Święto Teatru na Prowincji (3)

 W dniach 8-13 maja br. po raz szesnasty odbyło się Święto Teatru na Prowincji organizowane przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku. W ramach Święta jak co roku odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej Maska, który służy wymianie doświadczeń zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Wędrówką życie jest człowieka". Konkursy połączone były z warsztatami teatralnymi, retorycznymi i recytatorskimi prowadzonymi przez profesjonalistów. 

 

Konfrontacje teatralne oceniało jury w składzie: Magdalena Pomierska-Śmigel i Andrzej Malicki – aktorzy, Elżbieta Górczyńska – pedagog i reżyser, opiekun młodzieżowego teatru Otczapy, Alicja Fojt – nauczycielka SSP w Marzeninie.

Młodych recytatorów oceniała komisja: Zenona Golc - recytatorka, laureatka wielu konkursów recytatorskich, także międzynarodowych, animator kultury; Wanda Polkowska-Malicka – aktorka Teatru Fredry w Gnieźnie, laureatka Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Jarosław Wolański – siedlecki poeta.. 

 

Warto nadmienić, że ta edycja projektu otrzymała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wrzesińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Września. Partnerami i współorganizatorami były: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (Samorząd Województwa Wielkopolskiego), Urząd Miasta i Gminy Września, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, Teatr Fredry w Gnieźnie, Wrzesiński Ośrodek Kultury, parafia pw. św. Krzyża we Wrześni, Firma Jar-Col oraz sołectwa okolicznych wsi. 

 

Patronat medialny nad projektem objęły: "Wieści z Ratusza", "Przegląd Powiatowy", Radio Września, TV Wielkopolska, NowaWrzesnia.pl, Wrzesnia365.pl, "Dyrektor Szkoły", "Przemiany na Szlaku Piastowskim", "Głos Nauczycielski."

 

W ramach przedsięwzięcia odbył się również salonik poetycki z udziałem poetów: Jarosława Wolańskiego z Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż, księdza Mirosława Kaczmarka - wieloletniego organizatora spotkań poezji śpiewanej Altersong w Dąbrowie koło Mogilna oraz wrzesińskich poetek Sabiny Liberkowskiej i Eugenii Dolaty. Przepiękną, klimatyczną dekorację towarzyszącą imprezie stworzyła wystawa prac Bogumiły Fic i Sabiny Liberkowskiej.

Wieczorek był poprzedzony spotkaniem autorskim z autorkami jubileuszowej publikacji "O zarażaniu pasją i optymizmem, czyli 15 lat teatru na Prowincji", której redaktorem naczelnym była dyrektor SSP w Nowym Folwarku, Sławomira Czarnecka.

 

Jedną z najciekawszych punktów tegorocznego programu okazały się warsztaty motywacyjne dla młodzieży "Chcę być kimś" oraz warsztaty "Bajkopisarstwo, czyli retoryka młodego człowieka". Obydwa poprowadził Michał Zawadka -pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, mówca inspiracyjno-motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

 

Wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej MASKA

 

kat. przedszkola

I m-ce: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II m-ce: Przedszkole nr 6 "Pszczółka Maja" we Wrześni

III m-ce: Przedszkole Niepubliczne "Chatka Misia Uszatka" we Wrześni

 

kat. kl. 4-6 SP

I m-ce: Szkoła Podstawowa w Owińskach

II m-ce: Akademia Talentów Prywatna Szkoła Podstawowa w Wągrowcu

III m-ce: Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie

 

kat. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

 

I m-ce: Społeczne Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

II m-ce: Zespół Szkół w Przykonie

III m-ce: Szkoła Podstawowa nr 83 Łejery w Poznaniu

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Wędrówką życie jest człowieka"

 

kat. kl. 4-6 SP

 

I m-ce: Stanisław Czubała – SP w Świeciechowie

II m-ce: Liwia Kasprzak - MDK w Koninie

III m-ce: Areta Pawlicka - SP nr 3 w Koninie

 

kat. 7-8 SP, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

 

I m-ce: Weronika Majewska - MDK w Koninie

II m-ce: Aleksander Koprowski – Zespół Szkół w Luboniu

III m-ce: Adam Krasiński - MDK w Koninie

 

Ponadto w obu konkursach przyznano łacznie 30 wyróżnień indywidualnych (nagród specjalnych).

 

Grand Prix i statuetkę stracha na wróbla otrzymały:

I dnia: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II dnia: Społeczne Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

 

Nagrodę specjalną dla grupy teatralnej z powiatu wrzesińskiego, która wykazała się innowacyjnym podejściem do tworzywa teatralnego otrzymał zespół z przedszkola "Miś Uszatek" we Wrześni i to on uświetnił dodatkowo swoim występem Koncert Podsumowujacy, który odbył się 13 maja. Jego głównym punktem był recital Marty Tadli – niezwykle utalentowanej śpiewajacej aktorki z Teatru Rozrywki w Chorzowie. Atrakcją wieczoru był także m.in.występ grupy reprezentantów samorządu terytorialnego, oświaty i duchowieństwa.

 

 

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com