Historyczne zwycięstwo

23 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Września zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Znakomicie w tych zawodach spisali się chłopcy naszej szkoły, którzy w rywalizacji 11 szkół powiatu wrzesińskiego zajęli pierwsze miejsce.

Uczniowie Samorządowej Szkoły w Nowym Folwarku okazali się bezkonkurencyjni w w takich próbach LA jak:rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m oraz bieg na 1000m, deklasując swoich kolegów ze szkół wrzesińskich oraz Nekli, Kaczanowa, Kołaczkowa, Bieganowa i Chwalibogowa.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Antoni Kosmala,Jeremiasz Marczak,Mikołaj Niedzielski,Bartosz Szafrański,Aleksander Michalski oraz Maciej Przybylski. Wszyscy to uczniowie klas szóstych naszej szkoły.

Zajęcie pierwszego miejsca cieszy tym bardziej, że jeszcze nigdy w historii szkoły drużyna chłopców nie zwyciężyła w tego typu zawodach.

Dziewczynki naszej szkoły w tych samych zawodach uplasowały się na na miejscu siódmym.

Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy powodzenia na zbliżających się zawodach szczebla rejonowego.

FINAŁ CZWARTKÓW LA

25.05.2018r. został rozegrany finał tegorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI,którzy w okresie jesiennym oraz wiosennym rywalizują w cyklu startów cząstkowych.

W skład rywalizacji w kategorii dziewcząt weszły takie konkurencje jak: biegi na 60m,300m,600m oraz rzut piłeczką palantową i skok w dal. Natomiast wśród chłopców rywalizowano w biegach na 60m,300m,1000m oraz skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Każdy ze startujących mógł uczestniczyć w jednej konkurencji biegowej oraz technicznej. Spośród uczniów naszej szkoły do czwartkowego finału awansowało 28 zawodników. Zdobywając 19 medali, nasi sportowcy pokazali się z bardzo dobrej strony demonstrując znakomity poziom umiejętności lekkoatletycznych.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy złotych medali , a w tym roku byli nimi:

Michalina Kowalska 60m

Tatiana Piaseczna rzut piłeczką palantową

Wiktoria Smelkowska rzut piłeczka palantową

Krystian Jóźwiak skok w dal

Najlepsi zawodnicy reprezentować będą nasz Powiat w Finale Wojewódzkim ,który odbędzie się na stadionie Olimpii w dniu 7.06.2018r.Wszystkim uczestnikom Finału serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Kolejny sukces Weroniki Przybysz

W dniach 11-12 maja odbył się Puchar Polski Hidori Olecko Cup P1, w którym wystartowało blisko 500 zawodników z Polski i Białorusi, rywalizując w kyorugi - walce sportowej.
Ze sporymi sukcesami zaprezentowała się 11-osobowa ekipa UKS Hwarang Września.

1 miejsce w kategorii juniorek - 68kg wywalczyła Weronika Przybysz.

Weronika znów mistrzynią

W dniach 25-26 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 200 juniorów z 51 klubów z całej Polski.
UKS Hwarang Września reprezentowało pięcioro zawodników zdobywając 48 punktów we Współzawodnictwie Sportowym. Pozwoliło na zdobycie pucharu za 3 miejsca drużynowo.

1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii -68kg wywalczyła Weronika Przybysz, nasza uczennica. Gratulujemy!!!

Narodowe Święto Biegania

21 kwietnia w Warszawie - na Stadionie Narodowym - odbyło się Narodowe Święto Biegania przy ORLEN WARSAW MARATON. Uczestniczyło w nim 2500 uczestników ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego! z 16 województw, które reprezentowały 53 miasta. Ośrodek Lekkiej Atletyki we Wrześni reprezentowali zawodnicy ze Środy Wlkp. oraz uczniowie SSP w Marzeninie i Nowym Folwarku, którzy zmagali się na dystansach 600 metrów (klasy IV-VI SP) oraz 800 metrów (klasy VII SP i I – II gimnazjum).

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Fijołek, Oliwia Grębka, Bartosz Maciejewski, Bartosz Szafrański, Jeremiasz Marczak, Mikołaj Niedzielski, Wiktoria Dams, Borys Piaseczny, Jakub Klimczak, Wiktor Grzegorek, Adrian Marciniak, Arkadiusz Kwiatkowski.

Ośrodek Lekkiej Atletyki we Wrześni w rywalizacji zespołowej uplasował się na wysokim XIV miejscu w Polsce.

Podczas Ogólnopolskiego Biegu Lekkoatletyka dla każdego panowała wspaniała atmosfera, bieganie i wysiłek połączony był z konkursami o tematyce związanej z Królową Sportu. Można było spotkać i otrzymać autograf od znakomitości polskiej lekkoatletyki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. (ws)

Wyniki i zdjęcia na stronie: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/