Pogromcy byków

W dniach 11-12 marca br. odbyły się w naszej szkole konkursy ortograficzne dla dwóch kategorii wiekowych. Uczestnicy zmierzyli się z tekstami o podwyższonym stopniu trudności. Organizatorkami były panie: Magdalena Szambelan i Julianna Hauke.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO - KLASY IV-VI SP

I MIEJSCE:

MARTYNA SERDYŃSKA, 6A

II MIEJSCE:

JOANNA DĄBEK, 6B

III MIEJSCE:

MICHALINA KOWALSKA, 6A

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO - KLASY VII-VIII SP oraz III GIM

I MIEJSCE:

Aleksandra Kornatowska, kl. 3B

II MIEJSCE:

Amelia Nowak, kl.8b

III MIEJSCE:

Jakub Krysiński, kl. 8a

Gratulujemy zwyciezcom.

Zapraszamy po marcowe nowości do biblioteki szkolnej

Do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowości książkowe. Wśród nich znalazły się: najnowsze części ukochanych przez uczniów serii "Magiczne drzewo" "Felix, Net i Nika", "Nela mała reporterka"i serii o kocie Cukierku. Ponadto uzupełniono ksiegozbiór o brakujace książki z cyklu "Dziennik Cwaniaczka". Na najmłodszych czekają kolejne tytyły z przygodami Tupcia Chrupcia oraz wspaniała powieść Rafała Witka "Pierwszaki z kosmosu". Kinomaniaków zapraszamy natomiast do lektury książkowej wesji filmu "Mia i biały lew". Najambitniejsi czytelnicy z pewnością siegną po "Zabić drozda" H. Lee, klasykę literatury amerykańskiej o tolerancji i walce o dobro i szacunek do drugiego człowieka.

Walenty w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna przygotowała z okazji walentynek test wiedzy, który można było wypełnić w środę oraz wystawę książek o tematyce miłosnej "W walentynki dobrze jest mieć jakiś romans w bibliotece" - zapraszamy do oglądania i czytania aż do przyszłego tygodnia.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 2019 (2)

Przełom semestrów, czyli moment, w którym pierwszaki kończą lekcyjną przygodę z poznawaniem literek, to dobry moment na oficjalne wprowadzenie ich w świat książki i zaprzyjaźnienie z biblioteką. Tradycyjnie w naszej szkole z tej okazji odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika.  Dzieci w jej trakcie zapoznały się ze zbiorami biblioteki, utrwaliły wiadomości o zasadach wypożyczania, zapoznały się z nowościami książkowymi. Uczestniczyły w grach i zabawach literackich przygotowanych w formie miniprzedstawienia przez nauczyciela bibliotekarza i starszych uczniów, wysłuchały recytowanych i czytanych wierszy najbardziej znanych polskich autorów.  Na zakończenie złożyły uroczystą przysięgę, że będą szanowały książki i odwiedzały bibliotekę. Otrzymały dyplomy, specjalnie dla nich przygotowany numer bibliotecznej gazetki (do wspólnej lektury z rodzicami), pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki upominek.

Trzeba dodać, iż było to działanie podsumowujące wdrażanie do systematycznego odwiedzania biblioteki szkolnej przez najmłodszych - nasze dzieci już w klasie "0" (także w tym roku szkolnym) systematycznie przychodzą do biblioteki i uczestniczą w zajęciach adresowanych specjalnie do nich, wypożyczają pierwsze książeczki.

O innych działaniach biblioteki i otrzymanych przez nią w styczniu CERTYFIKATACH można przeczytać w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA - Z ŻYCIA BIBLIOTEKI.