Dar od Rady Rodziców dla biblioteki szkolnej (2)

Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała 20 egzemplarzy lektury dla klas 1-3 SP "Cukierku, ty łobuzie!" autorstwa Waldemara Cichonia, które od września będzie można wypożyczać w bibliotece szkolnej. Dzięki temu nasi najmłodsi mogą bez przeszkód: realizować podstawę programowa, rozwijać się i świetnie się bawić.

Każdy egzemplarz z tego zestawu książek dla prawie całej klasy został opatrzony wklejką z podziękowaniem - informacją o fundatorach.

Lektura jest darem, który posłuży wielu pokoleniom uczniów. Serdecznie dziękujemy!

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII

KIERMASZ ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 13-14 CZERWCA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

• JEŚLI MASZ KSIĄŻKĘ DO RELIGII, KTÓRĄ MOŻESZ ODSPRZEDAĆ, PRZYNIEŚ JĄ DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 13 CZERWCA W GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI. NA KARTECZCE SAMOPRZYLEPNEJ NAPISZ SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I KLASĘ ORAZ CENĘ KSIĄŻKI.

• SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII ODBĘDZIE SIĘ 14 CZERWCA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ W GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI.

• ODBIÓR NIESPRZEDANYCH PODRĘCZNIKÓW ORAZ PIENIĘDZY ZA KSIĄŻKI SPRZEDANE – W PONIEDZIAŁEK 17 CZERWCA - OSOBIŚCIE PRZEZ UCZNIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

Nowości w bibliotece szkolnej - maj 2019

W maju biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o pozycje otrzymane w darze od czytelników i wydawnictw. Oto lista nowych tytułów:

Autor, tytuł

Nolan T. "Śnieżka"

Cholewińska-Szkolik "Nowy dom zajączków"

Fabianowska [tł.] "Bańki"

Springer "Zegarmistrz"

Snicket "Przykry początek"

Fabisińska "Na ratunek Maciejce"

Fabisińska "Pogoń za lisem"

Perrault "Baśnie dla dzieci"

Andersen "Baśnie dla dzieci"

Wajrak "Lolek"

Krzyżanek "Rodzina Wafelków"

Kapelusz "Z pamiętnika pewnego świerszczyka"

"12 ważnych opowieści"

Pulit "Psy domowe i służbowe"

Stojer-Polańska "Konie domowe i służbowe"

"O zarażaniu pasją i optymizmem, czyli 15 lat..."

Cameron "O psie, który wrócił do domu"

Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

17 maja bibliotekę szkolną odwiedziły przesympatyczne dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Aktywnie uczestniczyły w lekcji poświęconej tematyce biblioteki i poszanowania książek. Wysłuchały opowiadania "Franklin i książka z biblioteki" oraz zapoznały się ze zbiorami i pracą bibliotekarza. Była to już kolejna wizyta maluchów w naszej szkole.

Dzieci otrzymały małe upominki do samodzielnego wykonania oraz słodki poczęstunek i obiecały, że gdy tylko staną się uczniami SSP w Nowym Folwarku, często będą zaglądać do biblioteki i wypożyczać książki. Trzymamy za słowo!

Więcej zdjęć i informacji na profilu FB Przedszkola "Leśny Dzwoneczek"

IX Wrzesińskie Małe Dyktando

15 maja pięcioro uczniów z klas VI-VIII reprezentowało naszą szkołę w powiatowym konkursie IX Wrzesińskie Małe Dyktando zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej Akt działające przy  SSP nr 6 we Wrześni. Byli to: Martyna Serdyńska, Joanna Dąbek, Michalina Kowalska, Amelia Nowak i Jakub Krysiński, laureaci szkolnych eliminacji, czyli konkursów zorganizowanych przez panie: Juliannę Hauke i Magdalenę Szambelan. Uczestnicy zmierzyli się z najeżonym trudnościami ortograficznymi tekstem pt. "Wiosna", w którym nie zabrakło niekoronowanych królowych polskiej ortografii, czyli gżegżółek i piegży, ale tradycyjnie najtrudniejsza okazała się pisownia nazw geograficznych.

Organizatorem wyjazdu i udziału uczniów w konkursie była biblioteka szkolna.

E-Dziennik

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com