KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca 2013 r. w  naszej szkole odbyła się XX wielkopolska  edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas IV-VI w kategoriach  MALUCH i BENIAMIN.

Dużymi umiejętnościami matematycznymi wykazała się uczennica klasy 4b Julia Nowakowska, która zdobyła wyróżnienie w rejonie poznańskim.

           Opiekunem  „kangurków” była  Grażyna Kobus-Jędrzejewska.

 


 

Konkursy matematyczne

22 kwietnia 2013 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ RACHUNKÓW”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIA: Weronika Krawczyk i Dominika Tomys. Weronika została laureatką tego konkursu - zajęła III miejsce w gminie Września.

Trzy dni wcześniej Weronika Krawczyk z Michałem Gołębiewskim z klasy 6B reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1.

 Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod kierunkiem Grażyny Kobus-Jędrzejewskiej – nauczycielki matematyki.

Konkursy matematyczne

Konkursy matematyczne

zorganizowane w roku szkolnym 2011/2012 dla uczniów szkoły podstawowej

 

Nazwa konkursu

Laureaci

Organizator główny

Ranga  konkursu

Uwagi

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Na terenie szkoły

I miejsce: Daniel Drapikowski

II miejsce: Bartosz Kamiński

III miejsce: Michał Jędraszak

Wyróżnienia: Miłosz Stolarek, Michał Gołębiewski, Patrycja Pirucka, Marcel Przybylski

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk 

Matematycznych
Toruń

międzynaro­­­dowy

 

Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci

i Młodzieży

Powiat Września – kategoria „klasy czwarte”

I miejsce: Miłosz Stolarek

II miejsce: Mikołaj Stachowiak

III miejsce: Bartosz Kamiński

Powiat Września – kategoria  „klasy szóste”

I miejsce: Daniel Drapikowski

II miejsce: Karolina Wikaryjczyk

III miejsce: Wojciech Błaszak

 

Firma ELITMAT

Mińsk Mazowiecki

ogólnopolski

 

 

Miłosz Stolarek:

50 miejsce w województwie, 723 w kraju

 

Daniel Drapikowski:  42 miejsce w województwie, 440 w kraju

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Etap szkolny

I miejsce: Daniel Drapikowski

II miejsce: Angelika Ściernicka

III miejsce: Karolina Wikaryjczyk

Kuratorium

Oświaty

w Poznaniu

wojewódzki

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny

Klas V i VI Szkół Podstawowych

 

Etap szkolny

I miejsce: Daniel Drapikowski

II miejsce: Karolina Wikaryjczyk

III miejsce: Magdalena Wszelaka

kategoria  „klasy piąte”

I miejsce: Michał Gołębiewski

II miejsce: Weronika Krawczyk

III miejsce: Szymon Kwiatkowski, Ernest Sobczyński, Katarzyna Woźniak

SSP nr 1

Września

powiatowy

Etap powiatowy – udział

Daniel Drapikowski: 10 miejsce

Karolina Wikaryjczyk: 14 miejsce

„Mistrz Rachunków”

Etap szkolny

I miejsce: Weronika Krawczyk

II miejsce: Daniel Drapikowski

III miejsce: Karolina Wikaryjczyk

kategoria  „klasy piąte”

II miejsce: Michał Gołębiewski

III miejsce: Eliza Machińska

SSP nr 2

Września

gminny

Etap gminny – udział

Daniel Drapikowski: 9 miejsce

Weronika Krawczyk: 12 miejsce

 

 

Szkolny organizator konkursów:

 Grażyna Kobus-Jędrzejewska      

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com