ALPAKOTERAPIA!!!!!

Dzieci z klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców Renaty Olszewskiej i Pauliny Lisiak udały się na rajd pieszy do gospodarstwa alpak państwa Lenartowiczów w Słomówku. Rajd był sporym wyzwaniem dla pierwszaków, ponieważ pokonaliśmy 3 kilometry w jedną stronę. Na miejscu czekał na dzieci owocowy poczęstunek, napoje chłodzące. Dzieci obserwowały, karmiły i głaskały alpaki. Są to zwierzęta łagodne i miłe. Gospodarze opowiedzieli dzieciom o ich zwyczajach, pochodzeniu i wykorzystaniu tych zwierząt. Do dyspozycji dzieci były zabawki i sprzęt sportowy, które przysporzyły dzieciom sporo frajdy. Lodowy poczęstunek był dla dzieci dodatkową atrakcją. Pogoda dopisała i wyprawę uznajemy za udaną i pouczającą. Jeszcze raz podziękowania dla rodziców jednej z naszych uczennic!

Wycieczka do Śmiełowa

27 marca 2018 r. uczniowie klas VI b i VII b z opiekunami: p. Magdaleną Szambelan, p. Marleną Szternel i p. Elżbietą Waligórą udali się na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. W czasie zwiedzania ekspozycji pogłębiliśmy naszą wiedzę o poecie i zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi i interesującymi epizodami z jego życia, w szczególności dotyczącymi pobytu w Wielkopolsce i Śmiełowie w 1831 r. Druga część naszej wizyty w pięknych pałacowych pomieszczeniach związana była ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W czasie zajęć warsztatowych w ciekawy sposób pani edukator opowiadała o tradycjach i zwyczajach świątecznych w wielkopolskich domach ziemiańskich. Nauczyliśmy się kilku technik wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły, które wykorzystywano do ozdabiania palm. W wesołych nastrojach, z nowymi informacjami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami wróciliśmy z naszej kolejnej wyprawy. Inicjatorką wyjazdu była p. Małgorzata Stachowiak.

Dzień Babci i Dziadka w kl. 3a

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

23.01.2017 r. w SSP w Nowym Folwarku odbyła się impreza integracyjna z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowała klasa III a wraz ze swoją wychowawczynią Aleksandrą Szymańską. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęły jasełka, a następnie dzieci przedstawiły wiersze, piosenki i tańce, które wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

W II części uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami oraz słodkim poczęstunkiem.

Frekwencja była wspaniała. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Wielką niespodziankę sprawił wszystkim dziadek jednej z uczennic, p. Jarosław Samelak. Już na następny dzień przygotował dla każdego dziecka płytę ze zdjęciami z imprezy. To będzie wspaniała pamiątka!

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b

30 stycznia uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Renatą Olszewską zaprosili swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla dziadków wierszyki, piosenki oraz taniec. Zaprosiliśmy dziadków do wspólnej zabawy integracyjnej, która wywołała dużo uśmiechu zarówno na twarzach dziadków jak i dzieci. Wspaniały poczęstunek przygotowały dla naszych gości mamy. Dzień Babci upłynął w miłej atmosferze.