Do rodziców

Szanowni Państwo,

już niedługo zabrzmi ostatni przed wakacjami szkolny dzwonek – nieomylny znak, że kończy się czas pracy, a zaczyna okres odpoczynku.

Koniec roku zawsze wywołuje refleksję i tendencję do podsumowań. Dlatego poddam uwadze Państwa kilka kwestii. Otóż miniony rok szkolny nie należał  do najłatwiejszych. Dynamiczne zmiany zachodzące w polskiej oświacie generowały w naszej szkole działania zmierzające do polepszenia warunków do nauki dzieciom 5, 6 i 7 letnim. W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych otrzymali po raz pierwszy darmowe podręczniki, co w znacznym stopniu odciążyło budżet rodziców.

Oprócz tego wzrosła ilość i jakość oferowanych społeczności szkolnej i lokalnej projektów edukacyjnych.; do szczególnie udanych można zaliczyć Dzień Patrona połączony z 15-leciem powstania szkoły, Światowy  Tydzień Przedsiębiorczościw ramach Szkolnego Festiwalu Nauki i Przedsiębiorczości, Gimnazjadę i rajd turystyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, Koncert Talentów Uczniowskich, Święto Teatru na Prowincji, Dzień Ziemi, Dzień Dziecka i Sportu, Dni Języków Obcych. Dzięki zaangażowaniu rodziców odbyły się kiermasze świąteczne, zabawy karnawałowe oraz pikniki rodzinne. Cieszy także fakt, że z roku na rok wzrasta w naszej szkole jakość kształcenia. W tym roku 63 naszych uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, 33 ze średnią 5,16 i powyżej nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Września. Nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymało 12 sportowców z naszej szkoły.

Jestem dumna, że nasze dzieci i młodzież odnajdują radość w nauce, co przekłada się na dobre rezultaty na sprawdzianach i egzaminach. Ponadto nasi uczniowie rozsławiają dobre imię szkoły podczas konkursów i zawodów sportowych, gdzie zajmują czołowe lokaty.

Niewątpliwą zasługą wszystkich podmiotów społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli i rodziców) jest fakt, że po przeprowadzonej ewaluacji nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które mogą się poszczycić wysokim stopniem spełniania wymagań państwa. To wielkie wyróżnienie i radość.

Dziękując Państwu za współpracę, życzę udanych wakacji.

 

Nowy Folwark, 26 czerwca 2015 r.

Informacja 2015 '

SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE NIECZYNNY W DNIACH:

- 13-27 LIPCA 2015

- 25 SIERPNIA - 11 WRZEŚNIA 2015

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO- 1 WRZEŚNIA, GODZ. 9.00.

 

INFORMACJA

Spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych odbędzie się  17 czerwca 2015 o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Nowym Folwarku.

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com