Z wizytą u stomatologa

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasa Ia  szkoły podstawowej udała się na wycieczkę do Wrześni do stomatologa. Celem wycieczki było poznanie zawodu dentysty w związku z  projektem „Otwarta firma”.  Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała nam o swojej pracy.  Dowiedzieliśmy się, że aby wykonywać ten  zawód  trzeba się wiele uczyć. Pani dentystka pokazała nam wszystkie nowoczesne urządzenia, które umożliwiają leczenie chorych zębów. Mogliśmy wszystkiego dotknąć i zobaczyć, na czym polega ta trudna praca. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powinniśmy dbać o zęby, jak je pielęgnować i jaka dieta jest właściwa dla zdrowia naszych zębów. Na koniec otrzymaliśmy po pięknej kolorowej książeczce na temat higieny jamy ustnej oraz pastę do zębów. Podziękowaliśmy za ciekawe i pouczające spotkanie i mamy nadzieję, że być może kiedyś ktoś z nas zostanie lekarzem.

Jak powstają baterie

18.11.2014 w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasy II gimnazjum pod opieką pani Reginy Kosmali i pani Magdaleny Szambelan wybrały się na wycieczkę do gnieźnieńskiej fabryki baterii Panasonic.
  Zwiedzającymzaprezentowano historię fabryki i zapoznano z jej pracą. Uczniowie mieli także możliwość samodzielnego zmontowania baterii.

JAK FUNKCJONUJE PRZEDSIĘBIORSTWO?

16 czerwca uczniowie klas IIIA i IIB gimnazjum oraz klasy VIb szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Nowym Folwarku brali udział w spotkaniu ze współwłaścicielką wrzesińskiej firmy Typograf, panią Hanną Orwat. Prelegentka w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o rozwoju i zasadach funkcjonowania swojej firmy, mówiła o rozbudowie, powiększaniu zaplecza lokalowego, poszerzaniu asortymentu artykułów biurowych oraz o poszukiwaniach coraz to nowych rynków zbytu. Zaznaczyła, że wraz z rozwojem firmy zatrudniana jest coraz większa liczba pracowników. Wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest edukacja w dzisiejszych czasach. Zdobycie zawodu, wykształcenia, nieustanny samorozwój, elastyczność i otwartość na stale zmieniający się rynek to warunek znalezienia własnej drogi w dorosłym życiu. Prelegentka zaznaczyła, że nauką, odwagą, pracowitością i uporem można zrealizować swe marzenia. Ważne jest, aby starać się robić w życiu to, co się lubi.

Młodzież z uwagą wysłuchała opowieści i włączyła się do rozmowy na tematy poruszane na spotkaniu.

E-Dziennik

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com