Sportowiec Roku 2018

Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły. Wieloletnią tradycją jest przeprowadzony wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum plebiscyt na „Sportowca Roku”.

Nominacje do tytułu uzyskali:

- Antoni Kosmala, Michał Benc, Julia Fijołek oraz Maja Zalas ze szkoły podstawowej,

- Weronika Przybysz, Armand Surtel i Wiktor Grzegorek z gimnazjum.

Tytuł „SPORTOWIEC ROKU” w roku szkolnym 2017/2018 zdobyli:

Julia Fijołek i Armand Surtel.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.(ws)

O krok od sukcesu

Na stadionie lekkoatletycznym w Poznaniu odbył się 4 czerwca 2018 roku Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowe Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach wystąpiło dziesięć najlepszych zespołów z Wielkopolski, które rywalizowały w dziesięciu konkurencjach do wyboru. Na wynik drużyny składało się 12 najlepszych wyników.

W doborowym towarzystwie reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce z dorobkiem 1325 pkt.

Indywidualnie medale zdobyli:

• Armand Surtel – II miejsce w skoku w dal

• Mikołaj Rewers – II miejsce w pchnięciu kulą,

• Wiktor Grzegorek – III miejsce w biegu na 110 m ppł.

Czwarte miejsce zajęła sztafeta 4x100 m.

W drużynie wystąpili również: Arkadiusz Kwiatkowski (300 m), Jakub Klimczak (100 m), Borys Piaseczny (100 m), Adrian Marciniak (100 m), Adam Chudy (300 m), Sebastian Wróbel (300 m), Adam Dżendżera (1000 m), Dominik Tomaszewski (skok w dal). (ws)

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!

Szczegółowe wyniki pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1ZArPmkTCx3oqp_8HnlcLhWI6xMUHt2-M

Historyczne zwycięstwo

23 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kaliskiej we Września zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Znakomicie w tych zawodach spisali się chłopcy naszej szkoły, którzy w rywalizacji 11 szkół powiatu wrzesińskiego zajęli pierwsze miejsce.

Uczniowie Samorządowej Szkoły w Nowym Folwarku okazali się bezkonkurencyjni w w takich próbach LA jak:rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m oraz bieg na 1000m, deklasując swoich kolegów ze szkół wrzesińskich oraz Nekli, Kaczanowa, Kołaczkowa, Bieganowa i Chwalibogowa.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Antoni Kosmala,Jeremiasz Marczak,Mikołaj Niedzielski,Bartosz Szafrański,Aleksander Michalski oraz Maciej Przybylski. Wszyscy to uczniowie klas szóstych naszej szkoły.

Zajęcie pierwszego miejsca cieszy tym bardziej, że jeszcze nigdy w historii szkoły drużyna chłopców nie zwyciężyła w tego typu zawodach.

Dziewczynki naszej szkoły w tych samych zawodach uplasowały się na na miejscu siódmym.

Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy powodzenia na zbliżających się zawodach szczebla rejonowego.

Drużyna na medal

Do Piły zjechały reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych z centralnej i północnej części Wielkopolski w celu rozegrania strefowych eliminacji do mistrzostw województwa w drużynowej lekkiej atletyce. W zawodach udział wzięła drużyna chłopców, którzy wcześniej zwyciężyli w zawodach powiatowych.

W dniu zawodów na starcie stanęło 19 zespołów, które rywalizowały w dziesięciu konkurencjach do wyboru. Na wynik drużyny składało się 12 najlepszych wyników.

Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zajmując w klasyfikacji drużynowej III miejsce z wynikiem 1356 pkt.

Indywidualnie medale zdobyli:

• Armand Surtel – II miejsce w skoku w dal

• Jakub Klimczak, Armand Surtel, Adam Chudy, Adrian Marciniak – II miejsce w sztafecie 4x100 m,

• Wiktor Grzegorek – III miejsce w biegu na 110 m ppł.

W drużynie wystąpili również: Arkadiusz Kwiatkowski (1000 m), Patryk Hulewicz (100 m), Borys Piaseczny (300 m), Sebastian Wróbel (300 m), Adam Dżendżera (1000 m), Dominik Tomaszewski (skok w dal), Mikołaj Rewers (pchnięcie kulą).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim. (ws)

Szczegółowe wyniki pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1sELlYCgNBU5O4B3SYKERX1iXbUKbsQs4