Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy zeszyt lektur

W bieżącym roku szkolnym tradycyjnie zorganizowano całoroczny konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur w klasach 1-3 SP. Do zadań uczestników należało sporządzenie krótkiego opisu książki oraz przełożenie jej na język plastyki. Organizatorki i jurorki, czyli panie Małgorzata Jakubowska oraz Julianna Hauke - nauczyciel bibliotekarz, przyznały następujące nagrody:

kat. kl 1-2 SP

I m-ce: Natasza Izdebska i ex aequo Oliwia Kubicka

II m-ce: Paulina Rzepka

III m-ce: Olga Zarębska

kat. kl. 3 SP

I m-ce: Natalia Nowicka

II m-ce: Hanna Mylka.

Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone podczas apelu. Dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki otrzymają także wszyscy pozostali, którzy podjęli się tego całorocznego trudu.

Gratulujemy!!!

Podsumowanie pracy koła "Przyjaciele bibliotece"

14 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie pracy koła "Przyjaciele biblioteki", które przez cały rok aktywnie włączało się w prace książnicy i szkoły - od przygotowywania gazetek i owijania książek po spektakle i zajęcia dla dzieci, a także akcje czytelnicze dla całej społeczności. Dzięki nim praca biblioteki była atrakcyjniejsza i efektywniejsza. Dziewczyny otrzymały tytuł asystenta bibliotekarza, dyplom oraz drobne upominki.

Nowości w bibliotece - kwiecień 2018

W kwietniu do biblioteki szkolnej zakupiono wyczekiwane przez Was nowości:

1. Justyna Bednarek "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)"

2. Książeczki z serii "Kicia Kocia" (dla najmłodszych)

3. Ransom Riggs "Biblioteka dusz"

4. Małgorzata Musierowicz "Ciotka Zgryzotka"

5. Marcin Szczygielski "Klątwa dziewiątych urodzin"

6. "Nela i polarne zwierzęta"

7. "Nela na Wyspie Rajskich Ptaków"

8. Tomasz Samojlik, Adam Wajrak "Nieumarły las"

9.Peter Wohlleben "Nieznane więzi natury"

10.  Brandon Mull "Smocza Straż (Baśniobór. Nowe przygody)"

11. Marcin Szczygielski "Za niebieskimi drzwiami"

12. Agnieszka Stelmaszyk "Złoty kocurek z charakterem"

13. Ewa Nowak, Anna Kurdziel "Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej" (Czytam sobie. Poziom 3)

Wizyta przedszkolaków z "Leśnego Dzwoneczka" w bibliotece szkolnej

6 kwietnia nasza szkolną książnicę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Niepublicznego "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Zapoznały się z pracą i zasobami biblioteki oraz pracą nauczyciela bibliotekarza. Chętnie i poprawnie odpowiadały na pytania, wykazując się nieprzeciętną wiedzą, również na temat literatury dziecięcej. Najbardziej interesująca okazała się dla nich kwestia okładania książki w folię i wcielenie się w rolę przyszłego pisarza:-). Pięknie wytłumaczyły, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Dowiedziały się również  jak należy się w  zachowywać w bibliotece i chronić książki przed zniszczeniem. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książek, a biblioteka – przepiękne podziękowanie od dzieci.

Więcej zdjęć na profilu FB Przedszkola.