Mamy Certyfikat!

W roku szkolnym 2008/2009 nasze gimnazjum rozpoczęło starania o przyznanie Certyfikatu Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” (przyznawanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości; o programie czytaj na http://system.junior.org.pl/sp2/). Nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg lekcji i imprez promujących postawę przedsiębiorczości, wspierających jej idee w środowisku lokalnym, przygotowujących młodzież do wejścia na trudny rynek pracy oraz wspomagających szeroko pojętą edukację ekonomiczną. Nasz projekt „Na scenie i pod sceną” znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu na przedsięwzięcie uczniowskie IDEA 2009.

Zorganizowano także spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy zaprezentowali gimnazjalistom podstawy prowadzenia własnej działalności. W bibliotece został przygotowany specjalny dział z publikacjami elektronicznymi i książkowymi dotyczącymi zawodoznawstwa, postępowania kwalifikacyjnego podczas starań o pracę, a także prowadzenia własnej firmy.

 


 

Wszystkie działania, odpowiednio opisane i skomentowane, zostały zaprezentowane Kapitule Certyfikatu, w skład której wchodzą m.in. Krystyna Szumilas (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej), Stanisław Kluza (Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego) czy Bożena Lublińska-Kasprzak (Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości). 20 maja 2010 r. nasza szkoła otrzymała to ważne wyróżnienie. Gwarantuje ono, że placówka odgrywa ważną rolę lokalnego koordynatora edukacji ekonomicznej, inicjatyw z zakresu preorientacji zawodowej oraz jest promotorem idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.