Otwarta firma – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

 

Za nami tydzień wycieczek do lokalnych firm w ramach programu „Otwarta Firma”, gdzie realizowaliśmy wybrane treści – wymagania szczegółowe podstawy programowej na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W dniach 17-23 listopada 2014, kiedy to trwał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, klasy 1-3 SP, poznając zawody w miejscu pracy, odwiedziły Country Club w Nowym Folwarku oraz Gabinet Dentystyczny pani lek. stom. M. Piskorskiej-Gorzelańczyk we Wrześni.

Uczniowie klas 4-6 skupieni na poznawaniu przedsiębiorstw w najbliższej okolicy wybrali się do Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz firm Krispol i P.H. Autolack we Wrześni.

Klasy gimnazjalne szukając zależności: „Pracownik – przedsiębiorca – przedsiębiorstwo” gościły w Panasonic Energy Poland S.A w Gnieźnie oraz w firmie Kosłom Koczorowscy Spółka Jawna we Wrześni.

Aktualnie uczniowie pracują nad omówieniem i podsumowaniem projektu. Opracowują w różnych formach zebrane informacje, wykazując się przedsiębiorczością i inwencją twórczą. Wkrótce w holu szkoły pojawi się wystawa prac uczniów, a materiały opracowane przez nich w wersji elektronicznej zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

„Otwarta firma” – program współtworzony przez nauczycieli, rodziców, przedstawicieli firm i uczniów, stał się ważnym wydarzeniem w naszej szkole udokumentowanym otrzymaniem  certyfikatów. Koordynatorem szkolnym jest p. Grażyna Kobus-Jędrzejewska.

Prezentacje przygotowane przez uczniów:

KRISPOL