Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymuje natomiast możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

W przedsięwzięciu wzięli  udział, już po raz drugi, uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Folwarku. Program realizowany był w wybranych modułach:

- klasy I-III „Poznajemy zawody w miejscu pracy”

- klasy IV-VI „ Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”

- klasy gimnazjalne „Pracownik- przedsiębiorca- przedsiębiorstwo”.

Uczniowie odwiedzili: Gabinet Stomatologiczny w Marzeninie, Firmę Bifood w Psarach Polskich, Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Ziemniaczanego w Stawie, Redakcję Wiadomości Wrzesińskich, Stację Uzdatniania Wody , Piekarnię Glanc w Witkowie, Radio Września, Krispol i Aligator, Inalfę oraz Drukarnię Wydawnictwa Kropka.

Koordynatorami programu były panie:  K. Antkowiak, M. Kmieciak- Wiśniewska oraz J. Hyżorek. Na uwagę zasługuje fakt, że za udział w ubiegłorocznej edycji programu Szkoła Podstawowa w  Zespole Szkół w Nowym  Folwarku otrzymała wyróżnienie dla najaktywniejszej szkoły w Polsce oraz pamiątkową statuetkę.