Z wizytą u stomatologa

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasa Ia  szkoły podstawowej udała się na wycieczkę do Wrześni do stomatologa. Celem wycieczki było poznanie zawodu dentysty w związku z  projektem „Otwarta firma”.  Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała nam o swojej pracy.  Dowiedzieliśmy się, że aby wykonywać ten  zawód  trzeba się wiele uczyć. Pani dentystka pokazała nam wszystkie nowoczesne urządzenia, które umożliwiają leczenie chorych zębów. Mogliśmy wszystkiego dotknąć i zobaczyć, na czym polega ta trudna praca. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powinniśmy dbać o zęby, jak je pielęgnować i jaka dieta jest właściwa dla zdrowia naszych zębów. Na koniec otrzymaliśmy po pięknej kolorowej książeczce na temat higieny jamy ustnej oraz pastę do zębów. Podziękowaliśmy za ciekawe i pouczające spotkanie i mamy nadzieję, że być może kiedyś ktoś z nas zostanie lekarzem.

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com