Kolejką do wiedzy

5 października dzieci z oddziałów przedszkolnych z SSP w Nowym Folwarku pod opieką pańL. Szarolety i A. Szymańskiej wyruszyły na wycieczkę do Wrześni. Celem wyjazdu było wychowanie patriotyczne i obywatelskie, czyli poznanie najbliższego dzieciom miasta, jego historii i ciekawych miejsc. Główną atrakcją wycieczki był przejazd z Nowego Folwarku do Wrześni kolejką dla dzieci. Przedszkolaki zwiedziły rynek i najbliższe ulice, poznały historię dzieci wrzesińskich, obejrzały pomniki Dzieci Wrzesińskich i Marii Konopnickiej, Ratusz, Muzeum Dzieci Wrzesińskich, miejsce kolejki wąskotorowej. Z okien kolejki podziwiały miasto ,stare kamieniczki, park, ulice. Ukoronowaniem wyjazdu była zabawa na placu zabaw w Parku. Dzieci pełne wrażeń na długo zapamiętają tę wycieczkę do Wrześni.

 

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com