Podsumowanie XV Święta Teatru na Prowincji

 W dniach 8-11 maja br. odbyła się piętnasta, jubileuszowa edycja projektu Święto Teatru na Prowincji organizowanego przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku. W ramach Święta odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej Maska, który służy wymianie doświadczeń zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (w tym roku pod hasłem „Anioły mojej wyobraźni”). Konkursy połączone były z warsztatami teatralnymi i recytatorskimi prowadzonymi przez profesjonalistów. Program przedsięwzięcia wzbogaciły w tym roku również imprezy towarzyszące, takie jak II Ogólnopolska Konferencja "Kreatywność i innowacyjność w edukacji", spotkanie autorskie z Jarosławem Wolańskim z Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż, Talent Show w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku i Koncert Jubileuszowy "Nic się przecież nie kończy" z udziałem chóru Camerata, dzieci i młodzieży z naszej szkoły, grupy śpiewających samorządowców i oświatowców, a także zespołów wykonujących poezję śpiewaną: Małżeństwo z Rozsądku oraz Nad Porami Roku. Nie zabrakło równiez zaprzyjaźnionej ze Świętem Teatru poetki, która jest autorką tekstów do piosenek obu zespołów : Wiesławy Kwinto-Koczan "Wuki".

 

Konfrontacje teatralne oceniało jury w składzie: Magdalena Pomierska-Śmigel i Andrzej Malicki – aktorzy Teatru Fredry w Gnieźnie, Elżbieta Górczyńska – pedagog i reżyser, opiekun młodzieżowego teatru Otczapy, Alicja Fojt – nauczycielka SSP w Marzeninie.

Natomiast młodych recytatorów oceniała komisja: Zenona Golc - recytatorka, laureatka wielu konkursów recytatorskich, także międzynarodowych, animator kultury; Elżbieta Górczyńska – pedagog, reżyser; Wanda Polkowska-Malicka – aktorka Teatru Fredry w Gnieźnie, laureatka Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Warto nadmienić, że kolejne edycje projektu otrzymały (od roku 2012) honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, a od wielu lat przedsięwziecie objęte jest także honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Sztuka Zaangażowania" i Collegium Wratislaviense. Partnerami i współorganizatorami są: Urzad Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta i Gminy Września, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, Teatr Fredry w Gnieźnie, Wrzesiński Ośrodek Kultury, parafia pw. św. Krzyża we Wrześni, Firma Jar-Col oraz sołectwa okolicznych wsi.

 

Patronat medialny nad projektem objęły: "Wieści z Ratusza", "Przegląd Powiatowy", Radio Września, TV Wielkopolska, NowaWrzesnia.pl, Wrzesnia365.pl, "Dyrektor Szkoły", "Przemiany na Szlaku Piastowskim", "Głos Nauczycielski."

 

Wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej MASKA

 

kat. przedszkola

I m-ce: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II m-ce: Przedszkole nr 6 "Pszczółka Maja" we Wrześni

III m-ce: Niepubliczne Przedszkole "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich

 

kat. kl.1-3 SP

I m-ce: Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej

II m-ce: Prywatna Szkoła Podstawowa Akademia Talentów w Wągrowcu

III m-ce: Zespół Szkół w Barcinie

 

kat. kl. 4-7 SP

I m-ce: Szkoła Podstawowa w Krobi

II m-ce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie

III m-ce: Teatr dzieci i młodzieży Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie

 

kat. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

 

I m-ce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu

II m-ce: Zespół Szkół w Przykonie

III m-ce: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu

 

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Anioły mojej wyobraźni"

 

 

kat. kl. 4-7 SP

 

I m-ce: Areta Pawicka - SP nr 3 w Koninie

II m-ce: Maciej Rogala - MDK w Koninie

III m-ce Joanna Tomaszewska - SP w Słupi Wielkiej

 

kat. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

 

I m-ce: Katarzyna Klepanda - III LO w Kaliszu

II m-ce: Łukasz Filipowicz - SP nr 3 w Luboniu

III m-ce: Wanda Nowak - Niepubliczne Gimnazjum w ZSA w Środzie Wlkp.

 

Ponadto w obu konkursach przyznano łacznie 30 wyróżnień (nagród specjalnych).

 

Grand Prix i statuetkę stracha na wróbla otrzymały:

I dnia: Niepubliczne Przedszkole "Miś Uszatek" we Wrześni

II dnia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu.

 

Nagrodę specjalną dla grupy teatralnej z powiatu wrzesińskiego, która wykazała się innowacyjnym podejściem do tworzywa teatralnego otrzymał zespół z przedszkola "Miś Uszatek" we Wrześni i to on uświetnił dodatkowo swoim występem Koncert Jubileuszowy.

 

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com