Legendy w nowej odsłonie

13 grudnia dzieci z klasy 2 wzięły udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Gościem i osobą prowadzącą była pani Ilona Lewandowska z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu (Filia we Wrześni). Uczniowie wysłuchali najpierw legendy o warszawskiej syrence przedstawionej w konwencji teatrzyku kamishibai.  Plansze do tego teatrzyku wykonał Rafał Hauke pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentowaną historią, chętnie odpowiadały na pytania. W kolejnej części zajęć miały możliwość zapoznania się z nową, nie znaną sobie formą  artystyczną - słuchowiskiem. Tym razem na warsztacie znalazła się legenda o złotej kaczce. Zajęcia odbyły się w ramach owocnej wieloletniej współpracy naszej szkoły z Biblioteką Pedagogiczną.