Ciekawe hobby

 

Od 4 lat nasz uczeń Armand Surtel należy do klubu modelarskiego IKAR Września działającego przy WOK-u we Wrześni. Od 3 lat bierze udział w zawodach modeli ślizgów wodnych sterowanych radiem. Zawody organizowane są przez LOK Warszawa lub też przez mniejsze związki modelarstwa. Zawody polegają na przepłynięciu swoim ślizgiem jak największej ilości okrążeń po wyznaczonej trasie. Grupy zawodników podzielone są na juniorów i seniorów oraz na moc silnika ślizgu. Armand startuje w dwóch klasach: klasa  juniorów ślizgiem o pojemności 3,5 standard, gdzie nie można stosować żadnych domieszek paliwa ani przekładni silnika oraz  klasa juniorów ślizgiem o pojemności 3,5 V, gdzie można stosować domieszki paliwa i przekładnie silnika.  Sezon trwa od wiosny do lata każdego roku i składa się z co najmniej 3 rund czyli sobotnio-niedzielnych startów w różnych miejscach w Polsce oraz jednego grand prix Polski (towarzyskie zawody bez wpływu na klasyfikację generalną) i jednego udziału w mistrzostwach Polski. Punkty sumują się z każdego udziału w zawodach.

 

Największym jego dotychczasowym sukcesem  jest zdobycie w w 2013 r. tytułu II wicemistrza Polski i w 2014 r. we wrześniu tytułu wicemistrza Polski. Obecnie Armand zbiera punkty do klasyfikacji generalnej za 2015r. Odbyły się już dwie rundy Pucharu Polski  oraz   towarzyskie  zawody Grand Prix Polski , gdzie Armand zdobył II miejsce. Gratulujemy ciekawej pasji i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

E-Dziennik

Office 365

Copyright (c) Site Name 2012. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com