Klub czytelniczy przedstawił baśń "Czerwony Kapturek"

Dziewczyny z naszego klubu czytelniczego biorącego udział w  ogólnopolskim programie "PoczytajMy!" przygotowały zajęcia na podstawie baśni "Czerwony Kapturek" braci Grimm. 1 grudnia zaprezentowały je dzieciom z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. 8 grudnia odwiedziły natomiast Niepubliczne Przedszkole "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Uczestnicy zajęć obejrzeli z zainteresowaniem teatrzyk na motywach odczytanej baśni, wzięli udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach plastycznych w formie minikonkursu. Więcej zdjęć na profilu FB Przedszkola.

O wcześniejszych działaniach klubu - zakładka Biblioteka szkolna.

Opiekunkami klubu są panie: Magdalena Szambelan i Julianna Hauke.

Supermaturzysta z WOS-u

7 grudnia 2017 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni odbył się finał piątej edycji Supermaturzysty z WOS-u. Do rozwiązywania zadań z arkusza maturalnego wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym przystąpiło ok. 90 uczniów z klas gimnazjalnych i ZSTiO. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas 3 a i 3 b. Wszyscy zdali egzamin wykazując się dobrą wiedzą i umiejętnościami. Uzyskali dyplomy z tytułem „Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego”. Gospodarzom dziękujemy za miłą atmosferę i poczęstunek.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

7 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek - pisarką, poetka, doktorem habilitowanym językoznawstwa (pani Frączek jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim), leksykografem. W cudownej atmosferze zapoznali się z twórczością naszego gościa, której głównym motywem jest język polski. Dzieci poznały wiersze poetki, zapoznały się z procesem powstawania książki oraz pułapkami, jakie czyhają na nas w polszczyźnie. Dzieci były bardzo zaangażowane, zadawały wiele pytań. Na zakończenie miały możliwość otrzymania autografu w książce Agnieszki Frączek.

Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna, a odbyło się ono we współpracy z firmą Books - Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki w  Tuliszkowie.

Spotkanie poprowadziły dziewczyny z klubu czytelniczego "PoczytajMy".