Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodzone jest irlandzkie święto narodowe i religijne - święto patrona Irlandii - świętego Patryka. Jest to świetna okazja do tego, aby poznać irlandzką tradycję, historię, geografię, a także poznać współczesne oblicze kultury Zielony Wyspy.

Dnia 19 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli przyłączyć się do obchodów tego święta, szczególnie poprzez udział w następujących konkursach:

  • Klasy 1- 3 SP: konkurs na wykonanie irlandzkiej flagi

  • klasy 4-6 Sp: konkurs na wykonanie irlandzkiego skrzata

  • klasy 7 SP, 2 i 3 Gim- konkurs kulinarny „Zielony wypiek”

  • klasy 7 SP 2 i 3 GIM - konkurs wiedzy o Irlandii

W holu szkoły pojawiły się szybkie, przebiegłe i sprytne skrzaty -leprechauny, zawisły zielono-biało-pomarańczowe flagi oraz pachniały i smakowały ciasta, galaretki i babeczki w kolorze szmaragdu.

Sympatycznym akcentem obchodów tego święta było noszenie papierowych koniczynek-symbolu Irlandii oraz zielonych ubrań.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie prac i przyłączenie się do konkursów i zabawy- N. Grześkowiak (organizator obchodów Dnia Św.Patryka)

 

 

Geograficzny sukces Adama i Sebastiana

17 marca w Witkowie odbył się XIV Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny, którego tematem były "Wędrówki po Europie". Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy III gimnazjum: Adam Dżendżera i Sebastian Wróbel.  Zajęli oni II miejsce w konkursie o tak wysokiej randze, czego im serdecznie gratulujemy!

 

Rekolekcje AD 2018

W dniach 12-14 w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne przygotowujące dzieci i młodzież do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

 

Wypożyczenia międzybiblioteczne nt. bezpieczeństwa w Internecie

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z KSIĄŻKAMI NT. JEDNEGO Z PRIORYTETÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MEN NA BIEŻĄCY ROK SZKOLNY, TJ. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych

KSIĄŻKI ZOSTAŁY UDOSTĘPNIONE NASZEJ SZKOLE W RAMACH WYPOŻYCZEŃ MIĘDZYBIBLIOTECZNYCH PRZEZ PUBLICZNĄ BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ W POZNANIU FILIA WE WRZEŚNI. Zapraszamy zainteresowanych.