Dzień Edukacji Narodowej 2017

20 października odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej, w których oprócz społeczności naszej szkoły udział wzięli zaproszeni goście: p. wicestarosta Waldemar Grzegorek, ks. proboszcz Czesław Kroll, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Dams oraz emerytowani nauczyciele naszej placówki. Po części oficjalnej, w której dyrekcja poinformowała o nagrodach dla nauczycieli, odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Katarzyny Józwiak, p. Magdaleny Szambelan, p. Natalii Grześkowiak i p. Grzegorza Adamskiego.

Spotkanie z przyrodnikiem

18 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z pasjonatem przyrody, panem Adamem Gatniejewskim. Pan Gatniejewski, z wykształcenia inżynier lotnictwa, jest człowiekiem, który od lat działa na rzecz ochrony jerzyków. Z wielkim zaangażowaniem walczy o to, by ten gatunek przetrwał dla dobra nas wszystkich. Uczniowie obejrzał ciekawą prezentację połączoną z wykładem. Nasz gość wręcz zahipnotyzował słuchaczy swoim wystąpieniem, na sali było słychać tylko śpiew jerzyków. Populacja tych niezmiernie pożytecznych ptaków w Polsce spadła o 80%, a to właśnie jerzyki bronią nas przed inwazją komarów, meszek i much.

"Od ludzkich otwartych serc do sadzenia drzew"

Nasza szkoła poniosła duże straty w związku z sierpniową nawałnicą, która przeszła nad regionem. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łąkocinach koło Ostrowa Wielkopolskiego uzbierała kwotę 500 zł, która została przeznaczona na odbudowę drzewostanu wokół naszej szkoły. 17 września w SSP w Nowym Folwarku odbyła się uroczystość pod hasłem "Od ludzkich otwartych serc do sadzenia drzew". Po części artystycznej i zaprezentowaniu w holu szkoły przebiegu całej akcji goście zasadzili wspólnie z naszą panią dyrektor symboliczne drzewka. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: p. Danuta Walisak - dyrektor szkoły będącej darczyńcą, której towarzyszyli reprezentanci ZS-P w Łąkocinach, p. wiceburmistrz Miasta i Gminy Września Artur Mokracki, p. Joanna Dams - przewodnicząca Rady Rodziców przy SSP w Nowym Folwarku (również ofiarowującej szkole drzewko). Serdecznie dziękujemy za ten wielki dar serca!