Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Biblioteką opiekuje się mgr Julianna Hauke.

Księgozbiór liczy ponad jedenaście  tysięcy woluminów, jest stale uaktualniany i selekcjonowany. Szczególnie bogaty jest dział dla dzieci młodszych, które najchętniej czytają i wypożyczają książki. Trwa jego bieżace opracowanie w programie MOL-Optivum, a od roku 2014/2015 uruchomiono komputerowe wypożyczanie zbiorów. Biblioteka prenumeruje wiele czasopism dla dzieci młodzieży i nauczycieli.

Funkcjonuje w niej także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej , przeprowadzane są lekcje biblioteczne i przedmiotowe z wykorzystaniem Internetu, programów multimedialnych oraz księgozbioru podręcznego, koło "Przyjaciele biblioteki", zajęcia w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMy".
W bieżącym roku szkolnym biblioteka przeprowadzi m.in. konkursy: ortograficzny dla gimnazjalistów, ortograficzny dla szkoły podstawowej, recytatorskie, turniej wiedzy o patronie (we współpracy z polonistami), oraz uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I szkoły podstawowej. Uczestniczy w projektach czytelniczych. Współuczestniczy również w projektach edukacyjnych - szkolnych i pozaszkolnych, współorganizuje co roku ogólnopolskie przedsięwzięcie Święto Teatru na Prowincji. W szkolnej książnicy prowadzone są także zajęcia pozalekcyjne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z jej usług.