Wspaniały występ w Toruniu

W dniu 18 listopada 2017 r, w Arenie Toruń odbyły się Ogólnopolskie zawody Lekkoatletyka dla każdego! Tego dnia na bieżniach, skoczniach i rzutniach swoje siły mierzyli zawodnicy z następujących województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz wielkopolskiego.

Zawodnicy (ur. w latach 2006-2003) rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: bieg na 60 m ppł, 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą oraz w sztafecie 8 x 200 m.

W reprezentacji województwa wielkopolskiego wystąpili trzej uczniowie naszej szkoły. Antoni Kosmala w biegu na 60 m zdobył złoty medal, a Dominik Tomaszewski na tym samym dystansie zajął trzecie miejsce. Swój drugi brązowy medal Dominik zdobył biegnąc w sztafecie. Dobrze zaprezentował się także trzeci reprezentant – Borys Piaseczny, który biegł na 300 m.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (ws)

Wyniki na stronie: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/slider/749,ogolnopolskie-zawody-ldk-wyniki

Galeria: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/slider/736,ogolnopolskie-zawody-ldk-galeria-nr-1

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W UNIHOKEJU

W dniu 14 listopada w Kołaczkowie zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju szkół podstawowych. Zgłosiła się do nich w tym roku rekordowa liczba zespołów: w kategorii dziewcząt było to siedem szkół(SP Kołaczkowo, SP Bieganowo,SSP1 Września, SSP Chwalibogowo, ZS Otoczna, SSP Nowy Folwark oraz ZS Targowa Górka), a w grupie chłopców osiem ekip (SP Kaczanowo, SP Kołaczkowo, ZS Targowa Górka ,SP  Bieganowo ,ZS Otoczna, SSP Nowy Folwark, SSP 1 Września oraz SSP Chwalibogowo).

Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowały się zespoły dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Po znakomicie rozegranej fazie grupowej, zajmując odpowiednio drugie miejsca w swoich grupach zarówno chłopcy jak i dziewczęta bezpośrednio awansowali do fazy finałowej ,w której walczono już o medale Mistrzostw Powiatu. Jako pierwsze o medal brązowy walczyły dziewczęta, po bardzo wyrównanym spotkaniu minimalnie uległy(0:1) drużynie z Targowej Górki i w ostatecznej klasyfikacji zajęły czwarte miejsce. Zaraz po nich na parkiet wybiegli nasi chłopcy, którym o medal brązowy przyszło rywalizować ze swoimi kolegami z Chwalibogowa .Po znakomitym spotkaniu  obfitującym w moc sportowych wrażeń nasi uczniowie odnieśli zasłużone zwycięstwo (2:0) i zdobyli brązowy medal Mistrzostw Powiatu w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom biorącym udział w tych sportowych zmaganiach i życzymy równie udanych startów w następnych zawodach objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego.

Opiekunami grup byli Pani Małgorzata Moch oraz Pan Maciej Jaskólski.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA:                                                                     CHŁOPCY:

I miejsce SP Kołaczkowo                                                  I miejsce SP Kołaczkowo

II miejsce SP Bieganowo                                                   II miejsce SP Bieganowo

III miejsce ZS Targowa Górka                                           III miejsce SSP Nowy Folwark