Nagroda dla naszego klubu czytelniczego

Klub czytelniczy działający w naszej szkole pod opieką p. Julianny Hauke i p. Magdaleny Szambelan otrzymał podziękowanie za zaangażowanie od Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, które jest organizatorem ogólnopolskiego programu "PoczytajMy!". Zostaliśmy również nagrodzeni jako jeden z najlepiej funkcjonujących klubów. Książka - nagroda wzbogaci szkolny księgozbiór i będzie  wykorzystywana do zajęć czytelniczych w kolejnych latach.

Nowości w bibliotece szkolnej - "Książkobranie"

47 książek wzbogaciło w styczniu księgozbiór naszej biblioteki szkolnej dzięki akcji "Książkobranie" przygotowanej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Są wśród nie tylko lektury, ale również nich pozycje popularnonaukowe oraz ciekawe bajeczki i opowiadania dla najmłodszych. Wszystkie prawie nowe, gotowe do wypożyczenia. Zapraszamy!

Świąteczne zajęcia czytelnicze

Uczennice z kluby czytelniczego "PoczytajMy!" odwiedziły dzieci z naszych zerówek oraz z Przedszkola "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt. "Nadchodzą Święta", wykonały zadania związane z lekturą oraz świętami. Na zakończenie wykonały świąteczno-karnawałowe serwetki. Więcej zdjęć na profilu FB Przedszkola:   https://www.facebook.com/pg/PrzedszkoleLesnyDzwoneczek/photos/?tab=album&album_id=1966709356921129

Legendy w nowej odsłonie

13 grudnia dzieci z klasy 2 wzięły udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Gościem i osobą prowadzącą była pani Ilona Lewandowska z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu (Filia we Wrześni). Uczniowie wysłuchali najpierw legendy o warszawskiej syrence przedstawionej w konwencji teatrzyku kamishibai.  Plansze do tego teatrzyku wykonał Rafał Hauke pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentowaną historią, chętnie odpowiadały na pytania. W kolejnej części zajęć miały możliwość zapoznania się z nową, nie znaną sobie formą  artystyczną - słuchowiskiem. Tym razem na warsztacie znalazła się legenda o złotej kaczce. Zajęcia odbyły się w ramach owocnej wieloletniej współpracy naszej szkoły z Biblioteką Pedagogiczną.