Nowości w bibliotece - kwiecień 2018

W kwietniu do biblioteki szkolnej zakupiono wyczekiwane przez Was nowości:

1. Justyna Bednarek "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)"

2. Książeczki z serii "Kicia Kocia" (dla najmłodszych)

3. Ransom Riggs "Biblioteka dusz"

4. Małgorzata Musierowicz "Ciotka Zgryzotka"

5. Marcin Szczygielski "Klątwa dziewiątych urodzin"

6. "Nela i polarne zwierzęta"

7. "Nela na Wyspie Rajskich Ptaków"

8. Tomasz Samojlik, Adam Wajrak "Nieumarły las"

9.Peter Wohlleben "Nieznane więzi natury"

10.  Brandon Mull "Smocza Straż (Baśniobór. Nowe przygody)"

11. Marcin Szczygielski "Za niebieskimi drzwiami"

12. Agnieszka Stelmaszyk "Złoty kocurek z charakterem"

13. Ewa Nowak, Anna Kurdziel "Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej" (Czytam sobie. Poziom 3)

Nowości - marzec 2018

W marcu do biblioteki zakupiono nowości. Są to m.in. książeczki dla najmłodszych (seria Palace Pets, My Little Pony, Król lew, Dobry dinozaur") oraz uzupełnienia serii dla uczniów starszych, a także pozycje popularnonaukowe z ciekawymi quizami wiedzy o zwierzętach. Ponadto wypożyczać można kolejne książki otrzymane przez bibliotekę w darze. Zapraszamy zarówno początkujących czytelników, jak i moli książkowych.

Wizyta przedszkolaków z "Leśnego Dzwoneczka" w bibliotece szkolnej

6 kwietnia nasza szkolną książnicę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Niepublicznego "Leśny Dzwoneczek" w Psarach Polskich. Zapoznały się z pracą i zasobami biblioteki oraz pracą nauczyciela bibliotekarza. Chętnie i poprawnie odpowiadały na pytania, wykazując się nieprzeciętną wiedzą, również na temat literatury dziecięcej. Najbardziej interesująca okazała się dla nich kwestia okładania książki w folię i wcielenie się w rolę przyszłego pisarza:-). Pięknie wytłumaczyły, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Dowiedziały się również  jak należy się w  zachowywać w bibliotece i chronić książki przed zniszczeniem. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książek, a biblioteka – przepiękne podziękowanie od dzieci.

Więcej zdjęć na profilu FB Przedszkola.

Lutowo-marcowe dary

Biblioteka szkolna Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku otrzymała w darze od pani Aleksandry Glińskiej, pani Julianny Hauke i Wydawnictwa Adamada następujące pozycje:

Autor, tytuł

Lindgren A. "Bracia Lwie Serce"

"Słownik kieszonkowy niemiecko-polski polsko-niemiecki"

Navratilova J. "Język niemiecki. rozmówki gramatyka..."

"Parki narodowe w Polsce"

Peyo "Smerfomaszynka-pogodynka"

Stanecka Z. "Zimowa opowieść. Kraina lodu"

Baltyn-Karpińska H. "Iskier leksykon dramatu"

Simon F. "Koszmarna księga Koszmarnego Karolka"

Simon F. "Koszmarny Karolek i złowrodzy wrogowie"

Wechterowicz "A właśnie, że noc!"

Fabisińska "Wielkie zawody"

Thomas, V., "Wszystkiego najlepszego, Winnie!"