Rogalowa wycieczka

15 listopada 2017 r. klasy 4a i 4b w bardzo dobrych humorach wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Celem było poznanie legendy o koziołkach poznańskich oraz wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. To w muzeum właśnie wszystkim podobało się najbardziej, ponieważ własnoręcznie mogli uczestniczyć w przygotowaniu rogali świętomarcińskich do wypieku. Przy okazji uczniowie zapoznali się z elementami gwary poznańskiej, było bardzo wesoło.

Następnie klasy udały się na ulicę Półwiejską, by zobaczyć pomnik Starego Marycha i poznać jego historię. Na koniec wszyscy obejrzeli koziołki poznańskie wychodzące z Ratusza na Starym Rynku.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń, każdy z nas przywiózł także pamiątki.

Teatralny wyjazd do WOK-u

8 listopada klasy siódme pod opieką p. M. Szambelan i N. Grześkowiak pojechały do WOK-u na spektakl "Romeo i Julia" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Przedstawienie wzbudziło wiele emocji, a przede wszystkim w przystępny sposób przybliżyło twórczość Szekspira, co bardzo spodobało się młodzieży.

Święto pieczonego ziemniaka w klasach pierwszych.

Klasy 1a i1b wraz z wychowawcami Pauliną Lisiak i Renatą Olszewską w połowie października udały się do gospodarstwa agroturystycznego Country Club na "Święto pieczonego ziemniaka". Dzieci zapoznały się z krótką historią ziemniaka. Brały udział w wyścigach na wesoło "z pyrką w roli głównej". Odbył się konkurs na największego, najokazalszego ziemniaka. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wykonanie zwierzaka-cudaka z ziemniaka i innych elementów przyrodniczych. Dzieci miały okazję spróbować tradycyjnej potrawy Wielkopolski - pyrki z gzikiem. Zadowolone pełne przeżyć wróciły do szkoły z wykonanymi własnoręcznie zabawkami.