Spotkanie z Wuką

19 lutego w Cafe Balu we Wrześni odbyło się spotkanie poetyckie z Wiesławą Kwinto-Koczan "Wuką" przygotowane z inicjatywy organizatorów Święta Teatru na Prowincji.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Wiesławą Kwinto-Koczan

na poetyckie Słowa – szepty i spotkanie z poetką

Wiesławą Kwinto – Koczan WUKĄ,

które odbędzie się 19.02.2018 roku o g. 17.00

w Cafe Balu we Wrześni, ul. Fabryczna 18 (wstęp wolny).

Sławomira Czarnecka -Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku

i organizatorzy Święta Teatru

ZAPROSZENIE - ZOBACZ ORYGINALNE ZAPROSZENIE.

Szkolny konkurs recytatorski dla gimnazjalistów oraz kl 7 SP

9 lutego w bibliotece szkolnej nasi gimnazjaliści oraz uczniowie klas 7 SP zmierzyli się z trudną sztuką żywego słowa. W konkursie recytatorskim wzięło udział dziewięcioro świetnie przygotowanych uczniów.  Jury w składzie: p. Magdalena Szambelan - polonistka, p. Julianna Hauke - polonistka i nauczyciel bibliotekarz (organizatorki konkursu) oraz p. Aleksandra Glińska - pracownik Biblioteki Publicznej Filia w Nowym Folwarku zadecydowało o nagrodzeniu następujących uczniów:

I miejsce : Zuzanna Majorek

II miejsce: Julia Kończak

III miejsce: Nikola Sobczak.

Gratulujemy!!!

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone podczas apelu.

Balik karnawałowy

W czwartkowe popołudnie, 8 lutego, odbył się balik karnawałowy. W tym dniu hol szkoły w Nowym Folwarku zamienił się w zaczarowaną krainę pełną barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i rodzeństwem. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnioną radością i uśmiechami. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów. Każde dziecko otrzymało świecące gadżety i balony, które uatrakcyjniły dodatkowo zabawy i tańce. Sponsorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz Rada Rodziców, która zapewniła jeszcze spragnionym dzieciom napoje i cukierki, organizatorem natomiast - pani Aleksandra Szymańska.