Kolejny sukces Weroniki Przybysz

W dniach 11-12 maja odbył się Puchar Polski Hidori Olecko Cup P1, w którym wystartowało blisko 500 zawodników z Polski i Białorusi, rywalizując w kyorugi - walce sportowej.
Ze sporymi sukcesami zaprezentowała się 11-osobowa ekipa UKS Hwarang Września.

1 miejsce w kategorii juniorek - 68kg wywalczyła Weronika Przybysz.

Narodowe Święto Biegania

21 kwietnia w Warszawie - na Stadionie Narodowym - odbyło się Narodowe Święto Biegania przy ORLEN WARSAW MARATON. Uczestniczyło w nim 2500 uczestników ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego! z 16 województw, które reprezentowały 53 miasta. Ośrodek Lekkiej Atletyki we Wrześni reprezentowali zawodnicy ze Środy Wlkp. oraz uczniowie SSP w Marzeninie i Nowym Folwarku, którzy zmagali się na dystansach 600 metrów (klasy IV-VI SP) oraz 800 metrów (klasy VII SP i I – II gimnazjum).

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Fijołek, Oliwia Grębka, Bartosz Maciejewski, Bartosz Szafrański, Jeremiasz Marczak, Mikołaj Niedzielski, Wiktoria Dams, Borys Piaseczny, Jakub Klimczak, Wiktor Grzegorek, Adrian Marciniak, Arkadiusz Kwiatkowski.

Ośrodek Lekkiej Atletyki we Wrześni w rywalizacji zespołowej uplasował się na wysokim XIV miejscu w Polsce.

Podczas Ogólnopolskiego Biegu Lekkoatletyka dla każdego panowała wspaniała atmosfera, bieganie i wysiłek połączony był z konkursami o tematyce związanej z Królową Sportu. Można było spotkać i otrzymać autograf od znakomitości polskiej lekkoatletyki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. (ws)

Wyniki i zdjęcia na stronie: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/

Medale w drużynowych biegach przełajowych

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 9 kwietnia na obiektach sportowych ZSTiO we Wrześni. Zawody rozegrano w sześciu kategoriach. Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w pięciu.

Dziewczęta 2007 i młodsze

IV miejsce – M. Zielińska, T. Piaseczna, J. Hałas, Z. Mylka, Z. Pawłowska, Z. Gorzelańczyk

Dziewczęta 2005 – 2006

I miejsce – J. Fijołek, M. Zalas, O. Grębka, S. Surtel, M. Pawłowska, K. Pawłowska, D. Stengerd,