Wypożyczenia miedzybiblioteczne nt. bezpieczeństwa w internecie

 W BIBLIOTECE SZKOLNEJ MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z KSIĄŻKAMI NT. JEDNEGO Z PRIORYTETÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MEN NA BIEŻĄCY ROK SZKOLNY, TJ. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych

KSIĄŻKI ZOSTAŁY UDOSTĘPNIONE NASZEJ SZKOLE W RAMACH WYPOŻYCZEŃ MIĘDZYBIBLIOTECZNYCH PRZEZ PUBLICZNĄ BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ W POZNANIU FILIA WE WRZEŚNI. Zapraszamy zainteresowanych.

 

 

Wielkanocne rękodzieło

W bibliotece szkolnej  w pierwszej połowie marca obejrzeć można wystawę prac wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Na Skarpie" w Gozdowie koło Wrześni.Są to ręcznie robione stroiki, mydełka, świeczki i inne ozdoby wielkanocne. Gratulujemy umiejętności i pomysłowości!

 

 

Światowy Dzień Kota w bibliotece szkolnej

W piątki przed feriami i po feriach w bibliotece zagościł klimat ulubionego święta czytelników, czyli Światowego Dnia Kota. Jest ono obchodzone 17 lutego na całej kuli ziemskiej, by zwrócić uwagę na los bezdomnych mruczków oraz podkreślić, jak ważną rolę pełnią koty w życiu człowieka i całego ekosystemu. W te dni nauczyciel bibliotekarz oraz koło "Przyjaciele biblioteki" przygotowało:

- wystawę książek o kotach

- zajęcia czytelnicze zapoznające uczestników ze wspaniałą, arcyśmieszną serią książek Waldemara Cichonia o przygodach kota Cukierka

- kocie słodkości dla uczestników zajęć (w tym przepyszne ciasteczka upieczone przez Zuzię Dobry)

- zajęcia plastyczne - tworzenie masek oraz origami.

Wszystkim aktywnościom towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy. Przy okazji po raz kolejny okazało się, że dzieciom nie jest obca troska o inne stworzenia. I że kochają, gdy im się czyta!

Wystawa książek

Kocie dekoracje i przysmaki

Głośne czytanie fragmentów książki "Cukierku, ty łobuzie!"

Początek zajęć plastycznych

Degustacja smakołyków