Wycieczka do Śmiełowa

27 marca 2018 r. uczniowie klas VI b i VII b z opiekunami: p. Magdaleną Szambelan, p. Marleną Szternel i p. Elżbietą Waligórą udali się na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. W czasie zwiedzania ekspozycji pogłębiliśmy naszą wiedzę o poecie i zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi i interesującymi epizodami z jego życia, w szczególności dotyczącymi pobytu w Wielkopolsce i Śmiełowie w 1831 r. Druga część naszej wizyty w pięknych pałacowych pomieszczeniach związana była ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W czasie zajęć warsztatowych w ciekawy sposób pani edukator opowiadała o tradycjach i zwyczajach świątecznych w wielkopolskich domach ziemiańskich. Nauczyliśmy się kilku technik wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły, które wykorzystywano do ozdabiania palm. W wesołych nastrojach, z nowymi informacjami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami wróciliśmy z naszej kolejnej wyprawy. Inicjatorką wyjazdu była p. Małgorzata Stachowiak.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b

30 stycznia uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Renatą Olszewską zaprosili swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla dziadków wierszyki, piosenki oraz taniec. Zaprosiliśmy dziadków do wspólnej zabawy integracyjnej, która wywołała dużo uśmiechu zarówno na twarzach dziadków jak i dzieci. Wspaniały poczęstunek przygotowały dla naszych gości mamy. Dzień Babci upłynął w miłej atmosferze.

Staropolska wigilia

11 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VI b i VII b pod opieką p. Małgorzaty Stachowiak, p. Elżbiety Waligóry i p. Przemysława Nowaka udali się na wycieczkę do Gąsawy. W Zagrodzie Pałuckiej u p. Henryki Sobolewskiej uczestniczyliśmy w przygotowaniach do wigilii staropolskiej. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wykrawania i dekorowania pierników. Następnie malowaliśmy bombki i robiliśmy stroiki świąteczne. Słuchaliśmy opowieści o obrzędach oraz symbolice potraw i zwyczajów świątecznych. Na zakończenie zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy: barszcz, kapusta z grzybami, pierogi i ryba. Czas spędziliśmy w miłej i wesołej atmosferze. Wróciliśmy z własnoręcznie pomalowanymi bombkami i zrobionymi stroikami.